aktualności 14.06.2015

  Uwaga: informujemy, że od najbliższego wtorku, to jest 16 czerwca, rusza sprzedaż naszych modeli EU07 w malowaniu PKP Intercity!
  Zapraszamy do zapoznania się z opisami modeli EU07-433 i EU07-516.
  Poniżej kilka ciekawych informacji dotyczących tych modeli:
  • Ponieważ nasze modele mogą być produkowane w różnej konfiguracji detali wyglądu zewnętrznego, to aby ich wygląd był zgodny z oryginałami, w modelach EU07 w malowaniu PKP Intercity pojawia się kilka nowych detali, jakich nie było w modelach EU07 w malowaniu PKP CARGO. Są to: reflektory klasyczne (EU07-516), odbieraki prądu typu 5ZL (EU07-516), ślizgi bliźniacze „Stemmann” (EU07-433), grzejniki szyb (EU07-516), szyby grzejne (EU07-433).
  • Model EU07-516 „Markétka” jest pierwszym seryjnym modelem lokomotywy z typowymi reflektorami klasycznymi PKP, tak zwanymi „wiadrami”, w którym prawidłowo i zgodnie z oryginałem odwzorowano oświetlenie białe i czerwone. To znaczy, w reflektorze zainstalowane są osobne światłowody dla światła białego i czerwonego. Dzięki temu, po włączeniu czerwonych świateł, świeci tylko nieduży punkt u dołu reflektora, a nie cały reflektor.
  • W modelach tych poprawiliśmy kilka rzeczy, tak aby stopniowo eliminować zauważone przez nas i klientów problemy. Zmiany jakie zaszły: blaszki odbioru prądu z kół zostały przeprojektowane, aby polepszyć odbiór prądu, trąbki i lusterka nie są montowane w fabryce, tylko dołączone jako elementy do samodzielnego montażu, by wyeliminować problem ich wyginania się i łamania w pudełku podczas transportu, szyby grzejne są imitowane poprzez nadruk elementów ogrzewania na element szybki i to zgodnie z oryginałem w dwóch kolorach, wyściełanie pudełka zostało trochę zmienione, aby w transporcie nie wyginały się poręcze, oraz by zwiększyć ergonomię jego używania, poprzez wykonanie wycięć na palce we wierzchnim elemencie.
  • Model EU07-516 „Markétka” zainteresować może wszystkich, którzy fascynują się kolejami czeskimi, lub mają wagony pasażerskie kolei czeskich i dotychczas nie wiedzieli jak połączyć ich posiadanie z taborem PKP. Lokomotywa ta została przystosowana do pracy na kolejach czeskich i jest tam bardzo częstym gościem, oraz bardzo często prowadzi składy złożone z wagonów czeskich. W oryginale prowadzi bowiem międzynarodowe pociągi pomiędzy Polską o Czechami. Wyróżnia się przez to tym, iż jeden z odbieraków, ten przystosowany do pracy na kolejach czeskich, cały pomalowany jest na żółto. A ponieważ model ten został wyprodukowany w naprawdę niedużej ilości, to zapraszamy do zakupów już dziś.
  • Mimo osłabienia się kursu Euro w stosunku do kursu Dolara, cena naszych modeli nie zmienia się i nadal wynosi 699 zł.
  Mamy nadzieję, że wszystkim Wam spodobają się nasze modele EU07 w malowaniu PKP Intercity, staraliśmy się bowiem by tak się stało.