komunikaty i oświadczenia 06.10.2015

Komunikat w sprawie za małej ilości wyprodukowanych modeli, szczególnie EU07-541 (107007).

  Drodzy klienci, Wasze zainteresowanie naszymi modelami przerosło nasze oczekiwania, stąd pojawiły się problemy. Ale po kolei.
  Gdy wiele miesięcy temu, tworzony był plan produkcji i musieliśmy podać fabryce ile ma być wyprodukowanych egzemplarzy danego modelu, opieraliśmy się w szacunkach na ilości zamówień na nasze modele ze sklepów, jakie przyjmowały zamówienia. Dla każdego modelu została określona wtedy liczba egzemplarzy jaka zostanie wyprodukowana, tak by pokryć zapotrzebowanie na te zamówienia. Jako nowa firma, woleliśmy produkować modele w liczbie trochę tylko większej niż ilość zamówień, niż duże serie obarczone ryzykiem iż nie wszystko się sprzeda i będzie stało na półkach sklepowych. Nie spodziewaliśmy się jednak, że liczba tych zamówień stale będzie wzrastać. Gdy trwał już proces produkcyjny, nie było możliwości zwiększenia ilości wyprodukowanych egzemplarzy, gdyż fabryka już kilka miesięcy wcześniej przygotowuje się do produkcji, wytwarzając i zamawiając potrzebne do tego podzespoły. Zwiększenie ilości jednego modelu, pociągnęłoby za sobą zmniejszenie ilości innego. Ostatecznie więc, ilości wyprodukowanych poszczególnych modeli nie są w stanie zaspokoić wszystkich zamówień na nie. Przepraszamy Was za to, jednak nie spodziewaliśmy się, że liczba zamówień aż tak znacznie wzrośnie.
  Szczególnie zaś duży problem powstał z modelem EU07-541 (107007). Sprawdziliśmy, czemu w jego przypadku liczba zamówień jest znacznie większa niż ilość wyprodukowanych egzemplarzy i stanowi to bardzo duży problem w porównaniu do innych modeli. Okazało się, że w wyniku błędu, fabryka wyprodukowała za małą ilość tych modeli. Z przyczyn podanych wyżej, nie ma możliwości by szybko doprodukować modele do prawidłowej ilości. Nastąpi to zatem wraz z produkcją partii modeli EU07 z numerami 300+. Model EU07-541 będzie pierwszym modelem produkowanym w tej partii produkcyjnej i nastąpi to najwcześniej w lutym 2016 roku. Wszystkich klientów, którym nie udało się nabyć tego modelu, prosimy zatem o jeszcze trochę cierpliwości w oczekiwaniu na wyprodukowanie prawidłowej ilości modelu EU07-541.
  Jednocześnie informujemy, że modele z żółtymi czołami zostały podzielone w fabryce na dwie partie wysyłkowe, z czego jedna już do nas trafiła, a druga będzie w najbliższym czasie. Mimo iż nie otrzymaliśmy od razu całości, zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie dystrybucji tych modeli, by nie wydłużać już i tak długiego czasu oczekiwania na nie przez Was. Niestety minusem takiego rozwiązania jest to, że jeszcze spotęgowało to problem zbyt małej ilości modeli względem zamówień. Gdy tylko otrzymamy drugą partię, nastąpi kolejna dystrybucja tych modeli do sklepów i klientów. Prosimy więc oczekiwać. Dostawa planowana jest na połowę listopada.