o nas

logo color

  Jesteśmy firmą zajmującą się opracowywaniem i produkcją modeli taboru kolejowego wysokiej jakości, oraz umożliwiającą rozwój niedużym polskim firmom, poprzez tworzenie na ich zamówienie modeli oraz ich wprowadzenie na rynek, także zagraniczny (głównie niemiecki).
  Celem jest tworzenie modeli takich, o jakich marzą modelarze, a zatem bardzo mocno zdetalizowanych, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz (kabiny), przy wykorzystaniu w zależności od potrzeby rozwiązań nowych, bądź stosowanych tylko w droższych modelach. Gotowe modele nie odbiegają znacznie w swoim wyglądzie od tych ręcznie składanych z blaszek fototrawionych, jednak ich cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych znanych na naszym rynku miniatur seryjnych.
  Modele są tworzone z ogromnym zapałem przez ludzi, którzy stworzyć chcą takie modele, jakie sami chcieliby mieć możliwość kupić. Najważniejsze zatem jest wierne odwzorowanie wszelkich cech charakterystycznych danej lokomotywy, jak również ogromu detali, z zastosowaniem napędu zapewniającego dużą kulturę jazdy, oraz elektroniki, która w wykonaniu fabrycznym bez przeróbek, umożliwia wyświetlanie typowych sygnałów świetlnych stosowanych na PKP.
  Założeniem ogólnym firmy Schlesienmodelle jest, by oferować modele o jakości rzadko spotykanej w produkcji seryjnej, ewentualnie jedynie w tych droższych, w cenie niższej niż znane z innych modeli seryjnych.

3D